Tuz Yastığı


Doğallığın aranarak, sağlık açısından doktorların bile hastalarını öncesinde doğal yöntemlere yönlendirdiği günümüzde doğal bakım ürünleri oldukça revaçtadır. Dışı pamuktan üretilmiş olan Tuz Yastığı içerisinde iri granüller halinde bulunan kaya tuzu ile vücut üzerinde ağrıyan bölgelerde kullanılmak üzere oldukça etkili olduğu kullanıcıları tarafından belirtilmiş doğal bakım ürünüdür. Vücut üzerinde özellikle boyun, bel gibi ağrı oluşan bölgelerin rahatlatılması açısından kullanılmakta olan tuz yastığı özellikle bel fıtığı ya da boyun fıtığı gibi rahatsızlıkları mevcut bulunan hastaların tedavi süreçlerine ek olarak kullanımı önerilmekte olan bir üründür.  Tuz Yastığı eklemler ve kaslar üzerinde oluşan ağrı, kasılma, kramp gibi sorunları çözmek amaçlı olarak kullanılmakta olup kullanım şekli normal yastıklardan farklılık göstermektedir.

Tuz Yastığı kullanmak istendiği takdirde ısıtılarak ağrı oluşan bölgelerde kullanılmakta olup, ağrıların hafiflemesinde oldukça etkili bir üründür. Tuz Yastığı kullanılmadan önce düşük dereceli ayarlanan bir fırın içerisine tuz yastığı içerisinde bulunan iri granüller şeklindeki kaya tuzu yaklaşık on dakika fırında ısıtılır. Daha sonrasında ise ısınan tuz tekrar tuz yastığının pamuklu kılıfı içerisine doldurularak ağrıyan bölgelere uygulanır. Tuz Yastığı yalnızca eklem ve kas ağrıları değil aynı zamanda soğuk algınlıkları, göğüs bölgelerinde oluşabilecek ağrıları gidermek için de kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra soğuk müdahale gerektiren durumlar söz konusu olduğunda ise bu kez derin dondurucu ya da buzdolaplarının soğutucu bölmesinde bekletilerek soğuk işlem yapılır.


Miktar :

-
+
Adet

25,00 ₺
KDV
DAHİL